Nepečený dort

Také milujete jahody? My už jsme se nemohli dočkat až je budeme sbírat na naší zahrádce. Recept na tento dort se hodí do horkého počasí, když nechcete v kuchyni trávit dlouhé hodiny, ale chcete vytvořit něco rychlého a osvěžujícího a opravdu lahodného. A můžou vám s tím pomoci i malí pomocníčci. Hodí se jakékoliv sezónní ovoce.

Suroviny:

balíček piškotů

400g bílý jogurt

200g creme fraiche (můžeme nahradit klasickou zakysanou smetanou)

200g zakysané smetany

moučkový cukr

jahody

forma o průměru 20cm

Postup:

V míse smícháme jogurt, obě zakysané smetany a cukr. Jahody si podle potřeby nakrájíme.

Formu si lehce vytřeme máslem, aby se na formu dobře přilepil pečící papír. Ma dno skládáme vrstvu piškotů, tak aby dno neprosvítalo.

Na piškoty nalijeme část krému, aby se zakryly všechny piškoty, nakládáme jahody a zase trochu krému, dále zase vrstvu piškotů a jahod a zakryjeme krémem. Poslední vrstva by měli být piškoty a alespoň trochu krému, aby nezůstali tvrdé.

Necháme v lednici vychladnout, nejlépe přes noc, ale pokud spěcháte za 2 hodiny by se už měl dát docela dobře krájet.

Na tento dort je dobré používat rozkládací pečící formu. Dort lépe se vyndavá a boky formy můžete vyložit cukrářskou folii a ta vám zaručí dokonalý vzhled dortu.

Vyndáme dort z formy a dozdobíme dle vlastní fantazie.

Přeji dobrou chuť

 

 

 

 

 

Cukrařina je mou velkou vášní, které jsem beznadějně propadla. Vydejte se se mnou na sladkou cestu a prozradím vám tajemství dokonalých dortů. Krok za krokem spolu vytvoříme chuťově dokonalý dort, cupcake nebo zákusek, který se rozplyne na jazyku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů